top of page

Wydarzenia cykliczne

P1013091-kopia.JPG

WARSZTATY BUTOH

Regularne warsztaty butoh w Butohsferze prowadzone przez Anitę Zdrojewską (więcej informacji w dziale „Artyści”). Zapraszamy wszystkich chętnych - osoby zainteresowane rozwojem w oparciu o pracę z ciałem.

KUCHNIA

JAPOŃSKA

Zapraszamy na cykl warsztatów kulinarnych z Kazuyą Kuramochim, prezesem Japan Food Consulting i szefem kuchni Ambasady Holandii.  Podczas kolejnych zajęć będziemy poznawać cztery rodzaje potraw.

Połączenie sushi
Image by Carolina Garcia Tavizon

ORIGAMI

Origami to japońska sztuka składania różnych kształtów z papieru: proste zajęcie, które sprawiając przyjemność doskonale rozwija sprawność manualną i wyobraźnię. Dostarcza rozrywki, a nie wymaga dużo czasu ani materiałów.

HERBACIARNIA

Z miłości do zielonej herbaty

Zapraszamy na spotkania poświęcone japońskiej herbacie połączone z degustacją. Podczas spotkań opowiemy o podstawowych rodzajach herbaty uprawianej i wytwarzanej w Japonii, różnicach pomiędzy nimi, właściwościach i sposobach jej parzenia.

tea.jpg
otwarta książka

FILMOWE WTORKI

KSIĄŻKOWE ŚRODY

W pierwszy wtorek miesiąca spotykamy się by obejrzeć film, w środę – by porozmawiać o książkach.

FUROSHIKI

Japońska sztuka pakowania

Furoshiki to kwadratowa chusta o różnych wielkościach (od ok. 36 cm do nawet 230 cm), służąca do pakowania i przenoszenia przedmiotów. Już od wielu wieków jest elementem życia codziennego Japończyków.

20200810_152059~2-kopia_edited.jpg
Image by Ella Olsson

SIŁA NATURY

Zajęcia poświęcone uprawie roślin

i odkrywaniu cennych składników pożywienia wokół siebie. Dzięki współpracy z ekspertami, będziemy szukać odpowiedzi, jak mądrze korzystać z dóbr natury ale i dowiemy się, jakie jadalne rośliny znaleźć można w mieście.

bottom of page