pt., 27 lis

Publink

Interwał. Wystawa rzeźby i grafiki Mirosława Bacy

Zapraszamy na wystawę Mirosława Bacy! Wolicie ostre cięcie czy miękkie przejście? Każde z nich inspiruje i nie istnieje bez drugiego. Na granicy form i przestrzeni jest miejsce na własny eksperyment.

Nie prowadzimy sprzedaży biletów
Zobacz inne wydarzenia
Interwał. Wystawa rzeźby i grafiki Mirosława Bacy

Data i miejsce

27 lis 2020, 19:00 – 15 sty 2021, 19:00

Publink, Ludwika Narbutta 46/48, lok. 51, 02-541 Warszawa, Polska

O wydarzeniu

„Chwilo trwaj”, mówimy, próbując zatrzymać moment, w którym chcemy więcej. Napięcie i niepewność przyjemnie rezonują w przestrzeni, w której czas się zatrzymał.

Wypełniająca powierzchnię wystawy materia - od kamienia, przez drewno i papier do powietrza – naprzemiennie przygniata lub unosi zachęcając do podejmowania kolejnych kroków. Mimo towarzyszącego tej podróży napięcia, można wejść bez obaw, artysta precyzyjnie zbalansował wagę. Wygładzone, obnażone krwiobiegi materii i wszechobecne - nawet w akwafortach - otwory, nie ustają w dostarczaniu nam tlenu. Amorficzne, zwielokrotnione lustrami byty współistnieją, ożywiając przestrzeń. Performance butoh (Anita Zdrojewska) i dźwięk najstarszego na świecie, drewnianego instrumentu – didjeridoo (Rafał Ruff Libner) dopełnią Interwał w naturalny sposób.

======================

MIROSŁAW BACA - artysta rzeźbiarz. Urodzony w 1974 roku w Zakopanem, studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1994-1999) i Wydziale Filozofii na Uniwesytecie Jagiellońskim (1997-1998). Od roku 2005 członek The Royal British Society of Sculptors w Londynie.

Od wielu lat realizuje szereg projektów rzeźbiarskich - indywidualnych wystaw jak i zamówień publicznych.

Wykładowca na Hokkaido University of Education w Japonii. Otrzymał stypendium rządowe w Meksyku w 2003 r. na Uniwersytecie Veracruzana w Xalapa, a w 2009- 2011 stypendium rządowe w Japonii na Universytecie Hokkaido w Sapporo.

Na stałe mieszka i tworzy w Krakowie, a także w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Współpracuje z galeriami, organizacjami kultury i sztuki, instytucjami akademickimi oraz artystami różnych dziedzin realizując wspólne projekty artystyczne, wystawy, publikacje.

Wybrane wystawy indywidualne: 2018 Evaporation Point: Sculpture & Prints, The Cochran Gallery, LaGrange, GA, USA 2016 BACA記記記記記記記記 記, Iwamizawa JR Station, Hokkaido, Japonia 2016 Evaporation Point: In Wood and Stone, Margaret Thatcher Projects, Nowy Jork, USA (Annex do wystawy: Tad Mike – Drawing Through: France & Poland) 2015 The Dance in Sculpture, Lamar Dodd Art Center, LaGrange, GA, USA 2011 Kanji Class, Sapporo Clock Tower Gallery, Sapporo, Japonia 2007 Mirosław Baca – Sculpture, R. MacNamara Foundation, Westport Island, ME, USA 2005 Mirosław Baca – Escultura, Galería Marie-Louise Ferrari, Xalapa, Veracruz, Meksyk 2003 La Junta, Jardín de las Esculturas, Xalapa, Veracruz, Meksyk 1999 Muslim World, Uniwersytet Jagielloński - Collegium Broscianum, Kraków, Polska 1998 Folk People, Wall mural painting, Imilchil, Maroko Ekspozycja stała: ul. Jagiellońska, Zakopane Wybrane wystawy zbiorowe: 2020 16th Kajima Sculpture Competition, Kajima KI Bldg. (Tokyo), Asto Hall (Osaka), Japonia 2019, I-Park Foundation, Inc. East Haddam, CT, USA 2019 Cotswold Sculpture Park, Cirencester, Wielka Brytania 2017 Serendipity Arts Festival, Craft Béton Gallery, Panjim, Goa, Indie 2017 Craft Béton, Rethinking Art, Bikaner House, India Gate, New Delhi, Indie 2015 The 26th UBE Biennale, UBE Tokiwa Museum, Ube City, Japonia 2015 MECENAVIE, Galerie Thuillier, Paryż, Francja 2014 Trofeo Il Tempio, Monreale ex Monasterio dei Benedettini, Palermo, Włochy 2014 1° Biennale Della Creativita, Palaexpo Verona, Włochy 2010 Fryderic Chopin Statue, Sapporo Snow Festival, Sapporo, Japonia 2005 The Royal British Society of Sculptors, Londyn, Wielka Brytania 2004 Artist Open, Leeds City Art Gallery, Leeds, Wielka Brytania 2003 Galería de Coatepec, Coatepec, Ver, Meksyk