Wizja ciała wg. Fukuhary

nie, 26 sierpnia 2018

"Wizja ciała" to tytuł już dostępnej u nas książki tancerza butoh drugiej generacji, Tetsuro Fukuhary. Książka została zrealizowana we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach "Programu wydawniczego 2018. Więcej przeczytacie o niej w dziale Pompownia/projekty aktualne

A to już za nami: 27.09. Tetsuro Fukuhara w Centrum Nauki Kopernik. Co wspólnego mają ze sobą butoh i sztuczna inteligencja? Zapraszamy na to spotkanie, warsztaty w Butohsferze 28-29-30.09 i zachęcamy do kupienia jego nowej książki „Wizja ciała”, wydanej we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca.

Podczas Wieczoru dla dorosłych w CNK, Fukuhara zaprezentuje m.in. przykłady efektów współpracy z naukowcami z Brain Science Institute RIKEN czy JAXA oraz przedstawi koncepcję i kierunki rozwoju swego kolejnego, 3. etapowego, kontrowersyjnego projektu stworzenia APAROSA, robota opartego na sztucznej inteligencji. Będzie też możliwość wypróbowania Space Tube*, obejrzenia performensu oraz mini-wystawy.  http://www.kopernik.org.pl/projekty-specjalne/wieczorydladoroslych/

* Space tube - rozciągnięty nad ziemią, 10. metrowy rękaw z delikatnej, wytrzymałej tkaniny, w której doświadcza się wrażenia nieważkości a koordynacja ruchów i zmysł równowagi poddane zostają najwyższej próbie.

28-29-30. 09., Fukuhara poprowadzi w Butohsferze warsztaty Butoh Space Dance w oparciu o 6 elementów: powstanie ciała, możliwości, początek, rozwój, zmiana, zakończenie. Przy wtórze pięknej muzyki bądź naturalnych odgłosów otoczenia, uczestnicy warsztatów będą badać relacje ciała w przestrzeni i tańczyć swój własny taniec.

https://web.facebook.com/events/2141473179257592/

Więcej informacji w dziale Pompownia/Projekty aktualne.

zobacz galerię powrót