weselekekkonshiki

nie, 10 czerwca 2018

BUTOH weselekekkonshiki. 16 czerwca, o 17.55 zapraszamy do Służewskiego Domu Kultury na pokaz fragmentu projektu weselekekkonshiki podczas tegorocznego Matsuri. Podzielimy się z Wami efektem naszych poszukiwać głębokich źródeł rytuału weselnego.

Dwie kobiety, z dwóch różnych światów, wyruszają w podróż ku zmianie. Spotykają się we śnie. Nic o sobie nie wiedzą. Co zdarzy się podczas spotkania?

============================

Występują:

Anita Zdrojewska - performerka, japonistka. Od 2008 uczyła się butoh u Yoshito Ohno, Atsushiego Takenouchiego, Yukio Waguriego, Ko Murobushiego, Tetsuro Fukuhary, Ken Maia, Mayi Dunsky, Sylwii Hanff.  Tańczyła m.in. z Tetsuro Fukuharą podczas XI Dni Japonii w Warszawie czy z Joan Laage w projekcie „Earth Tomes” w Forcie Mokotów. Organizatorka wielu wydarzeń związanych z butoh – warsztatów, wystaw, koncertów i projekcji filmowych. Prowadzi autorskie warsztaty butoh w "Butohsferze".

Joanna Sarnecka - animatorka, performerka, antropolożka kultury, opowiadaczka we własnej grupie Opowieści z Walizki (www.opowiescizwalizki.pl). Z butoh zetknęła się 10 lat temu na warsztatach Sylwii Hanff. Uczestniczyła też w warsztatach Atsushiego Takenouchiego, Daisuke Yoshimoto, Ko Murobushiego, Aleksandry Capiga-Łochowicz, Batarity. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Piotr Zgorzelski

Animator/muzyk/tancerz. Basista i tancerz w kapeli Janusz Prusinowski Trio. Od ponad 20 lat prowadzi warsztaty polskich tańców tradycyjnych w Polsce i na świecie. Współpracuje przy projektach IMiT, NIFC, IAM. Współzałożyciel stowarzyszenia „Dom Tańca". Autor i organizator projektów edukacyjno-kulturalnych, m.in. Dechy, Rzuć blagę i chodź potańczyć na Pragę, pierwsze 3 edycje Taboru Domu Tańca, Korzenie, TaniecTradycyjny.pl. 5. krotny stypendysta MKiDN.

Marcin Żekało

Od 3 lat praktykuje grę na jinashi shakuhachi w linii przekazu szkoły Fuke oraz jest nieformalnym członkiem stowarzyszenia Kogetsukai, którego przewodniczącym jest mistrz Maekawa Kogetsu, kontynuator linii przekazu Okamoto Chikugai. Bezpośrednim jego nauczycielem jest mnich buddyjski Hojun.

Fot. Beata Lechowicz