Paulina Maksjan

Paulina Maksjan, urodzona w 1982 roku artystka ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Studiowała w pracowniach: malarstwa u prof. Macieja Świeszewskiego, rysunku u prof. Marii Targońskiej oraz na specjalizacjach: scenografii u prof. A. Markowicza i ilustracji u prof. Jadwigi Okrassy. Laureatka konkursów i wyróżnień a także stypendiów przyznanych m.in. przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Prezydenta Miasta Koszalina.

Ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne, m.in.
2013 - Indywidualny pokaz malarstwa w Galerii Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie;
2013 - Wystawa malarstwa zorganizowana przez Fundacje Bulwary Sztuki, Kraków
2011 - Wystawa rysunku „Tresura dzikich lwów” Miejskim Ośrodku Kultury Koszalin
2010 - Wystawa Ilustarcji intymnej w Galerii Swelina, Sopot
2010 - Ekspozycja obrazów, Le Siantas Galerie, Praga, Czechy
2009 - Wystawa rysunku Klub Kulturalny „Mleczarnia”, Wrocław
2009 - Wystawa rysunku w ramach „Promocja Młodych Artystów”, Galeria na Piętrze, Koszalin
2008 - Wystawa podyplomowa, Galeria „Sfinks”, Sopot
2006 - Wystawa w ASP w Gdańsku rysunków na tackach od gofrów pt. „Promenada"
2002 - Wystawa malarstwa połączona z występem wokalnym, Teatr Propozycji Dialog „Domek Kata”, Koszalin

Brała udział w wielu wystawach zbiorowych, uczestniczyła w muzyczno-tanecznych performance’ach nieformalnej grupy PLAY, przygotowywała kostiumy i współpracowała ze scenografami w teatrach, obecnie prowadzi działania dydaktyczne, mi.n. ucząc rysunku, malarstwa i ilustracji.

Praca 1